signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
GIMP w praktyce (kliknięcie przeniesie cię o poziom wyżej)
Narzędzie do przemieszczania warstw i selekcji

 

Narzędzie to służy właśnie do przemieszczania wybranej warstwy lub selekcji (selekcję przemieszcza się z wciśniętym klawiszem ALT).

Jeśli mamy wybrane już jedno z narzędzi i chcemy przenieść selekcję w inne miejsce to nie musimy używać , wystarczy wcisnąć ALT i przesunąć ją.

Można także wybierać za pomocą tego narzędzia inne warstwy, wystarczy tylko kliknąć taką (oczywiście jeśli warstwa jest prawie w całości zakryta inną, to nie ma co się bawić w celowanie i lepiej zaznaczyć ją w palecie Layers).

Aby precyzyjnie przesunąć warstwę, to nie przeciągamy jej myszą tylko używamy do tego celu klawiszy ze strzałkami. Jedno naciśnięcie takiego klawisza powoduje przesunięcie warstwy o 1 piksel, trzymając dodatkowo SHIFta otrzymuje się przesunięcie o 25 pikseli.


Zapraszam do kociego serwisu!


Interface GIMP'a i podstawowe narzędzia w akcji

Podstawy GIMPowania | Index pojęć

Strona główna


Copyright © 2001 by Maciej Jezierski.
All rights reserved.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Portal signs.pl  Zasady korzystania  Ochrona prywatności  Reklama  Pomoc  Zarejestruj się!

Ważna informacja od redakcji signs.pl:
Drodzy miłośnicy Gimpa i serwisu Macieja Jezierskiego. W związku z tym, że autor zaprzestał rozwijania gimpowego serwisu informujemy, że niektóre informacje w nim zawarte (zwłaszcza odnośniki do serwisów zewnętrznych, adresy e-mail) mogą być nieaktualne.
Ze względu na popularność serwisu, który doczekał się wielu legalnych i nielegalnych kopii, zdecydowaliśmy pozostawić go na serwerze w oryginalnej formie, pochodzącej z 2005 r. Prosimy nie korzystać z adresów e-mail umieszczonych na stronach serwisu. Ani autor ani my nie odpowiadamy na przesyłane w ten sposób listy. Wstrzymane jest także przyjmowanie prac i komentarzy do gimpowej galerii.